tapu alim satim harci

Tapu Alım Satım Harcı

2013 Yılı Tapu alım Satım Harcı için önemli bilgiler
Tapu Alım Satım Harcı
Emlak alım satım harcı!

Devlet dairelerinde yapılan işlemlerde, alınan hizmetin karşılığında belli bir oranda harç ödenmesi isteniyor. Tapu müdürlüğünde de alınan hizmet karşılığında harç ödemek söz konusu. "Emlak alıms atım harcı" olarak nitelendirilen bu vergi için ne kadar ödenmesi gerekiyor, nereye ödenmesi gerekiyor merak ediyorsanız hemen yanıtlayalım.

Emlak alım satım harcı, "tapu harcı" olarak da biliniyor. Söz konusu harç, yapılan düzenlemelere göre yenileniyor. Bu sene, 2012 senesinden farklı olarak tapu harçları için belirlenen oranı alıcı ve satıcı yarı yarıya birlikte ödemiyor; belirlenen oranın alıcı ve satıcı tarafından ayrı ayrı ödenmesi isteniyor. Peki bu ne demek oluyor? 2013 yılı emlak alım satım harcı için belirlenen oran her iki taraftan da ayrı ayrı talep ediliyor.

Emlak alım satım harcı oranı 2013..

Tapu Harcı Sorgulama

Tapu Harcı Sorgulamanın en kolay yolu; TC Kimlik no ile ve PTT'den alacağınız e devlet şifresiyle,www.turkiye.gov.tr adresinden tapu harcı sorgulayabilirsiniz..E tapu harcı sorgulama ekranından, isme göre tapu harcı sorgulama,tapu kadastro harç bilgileri,tapu harç oranlarını sorgulayabilirsiniz.

TAPU HARCI SORGULAMA

TAPU HARCI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının yaptıkları hukuki işlemden ve sundukları hizmetten dolayı aldıkları bedele "harç" adı verilmekte.

Devletin harç gelirlerinin en önemli kısmını da şüphesiz tapu harçları oluşturmakta.